Europejski Dzień Języków Obcych

W dniach 26 września – 15 października 2020 r. w Zespole Szkół Zawodowych w Ozorkowie świętowaliśmy Europejski Dzień Języków, który w tym roku ze względu na pandemię był konkursowym przeglądem wystąpień uczniów  Technikum  (z wyłączeniem klas IV). To coroczne święto ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Celem imprezy było umożliwienie młodzieży prezentacji swoich umiejętności językowych i aktorskich, a także poszerzenie wiedzy językowej i informatycznej. Podczas Dnia Języków Obcych uczniowie wzięli udział w trzech konkurencjach:

A) Quiz wiedzy językowej w formie testu na platformie Quizizz

B) Multimedialna prezentacja dotycząca wylosowanego kraju,

C) Talent show – nagranie piosenki lub prezentacja tańca związanego z językiem i kulturą obwiązującą w wylosowanym do prezentacji kraju – nagranie przesłane w formacie mp3 lub mp4.

Do każdej z konkurencji zespół klasowy wyznaczył wskazaną w regulaminie liczbę reprezentantów. Otrzymaliśmy wiele wspaniałych prezentacji oraz nagrań, spośród których jury w składzie p. Iwona Admczewska oraz p. Marcin Kryszkiewicz wyłoniło zwycięzców. Musimy przyznać, że rywalizacja była zacięta, a zwycięska klasa wygrała zaledwie 1 punktem.

WYNIKI:

miejsce I – klasa II TI_P

miejsce II – klasa II TE_P

miejsce III – klasa III TE/TH

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Skip to content